اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی
اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

مراحل اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

رشته های مرتبط به شاخه نفت و گاز یکی از بنیادی ترین رشته ها در تعیین شرایط اقتصادی کشور هستند. فارغ التحصیلان رشته های مرتبط علاوه بر فعالیت در شرکت های پیمانکاری و فعالیت های اجرایی در زمینه نفت و گاز و استخراج آن، می توانند به عنوان شرکت های مشاور نیز فعالیت کنند. اکتشاف و حفاری نفت خام و گاز طبیعی معمولا به ۳ شیوه، بالا دستی، پایین دستی و میان دستی تقسیم می شوند. هر کدام از این شیوه ها نیز به نحوه متفاوتی از استخراج منابع می پردازند.

به طور کلی ۵ شاخه متفاوت در رتبه بندی شرکت نفت و گاز وجود دارد. مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی یکی از همین شاخه ها می باشد. مشاوران در این شاخه به اموری همچون تاسیسات سرچاهی، واحد های بهره برداری، سازه های صنعتی و سیویل، نصب و تعمیر و راه اندازی تاسیسات لازم رسیدگی می کنند و به مراحل اجرایی پروژه ها نظارت می کنند. علاوه بر این، این دسته از شرکت های مشاور قادر به انجام مطالعات و تحقیقات پژوهشی در جهت ارتقا سیستم های بهره برداری هستند. یعنی می توانند با استفاده از روش های به روز و آزمایش های انجام شده تغییرات مثبت و نوین در شیوه های بهره برداری منابع استفاده کنند.

 

شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی به چه نحوی فعالیت می کنند؟

شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی شرکت هایی متشکل از متخصصین رشته های مرتبط هستند و بر نحوه عملکرد شرکت های پیمانکاری و اجرایی نظارت می کنند. همکاری با شرکت های مشاور موجب می شود هزینه کارفرمایان اتلاف نشود و با سرمایه گذاری صحیح و در زمان مناسب کار پایان یابد. اما موضوع چالش برانگیز این است که شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی همگی در یک رده بندی قرار ندارند. شرکت های مشاوری که در کار خود موفق و با تجربه هستند می توانند با موسسات دولتی نیز وارد همکاری شوند. در واقع دامنه فعالیت این شرکت ها محدود به کارفرمایان خصوصی نخواهد بود. این شرکت ها قادر هستند در پروژه های بین المللی نیز پیشنهاد همکاری دریافت کنند.

 

مدارک مورد نیاز اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی
مدارک مورد نیاز اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

مراجعه به سامانه ساجات برای رتبه بندی شرکت های مشاور

سامانه ساجات، توسط سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای رتبه بندی شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی تشکیل شده است. متقاضیان اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت رتبه خود می کنند. در این سامانه اطلاعات متقاضیان در ابتدا به صورت غیر حضوری بررسی می شود. در ادامه متقاضیانی که احتمال اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی را دارند به صورت حضوری به مراکز تعیین شده فراخوانده می شوند. طبق پروتکل های سامانه ساجات، متقاضیان با توجه به رزومه خود در سه پایه رتبه بندی می شوند. رتبه ۱ مربوط به شرکت هایی با حداکثر امتیاز است. شرکت های مشاوری که حداقل شرایط لازم را دارند رتبه ۳ را دریافت می کنند.

 

مدارک لازم جهت اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

 1. ثبت آخرین صورت جلسه سهامداران شرکت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی: یعنی کپی برابر اصل مدارک باید در سامانه ساجات ثبت شوند.
 2. اگر قبلا رتبه ای اخذ کرده بودید و قصد شما از ثبت درخواست ارتقا رتبه است، باید یک گواهی معتبر از رتبه قبلی خود ارائه دهید.
 3. ارائه مشخصات دقیق از رزومه هیئت مدیره و سهامداران شرکت
 4. در درخواست اخذ رتبه شرکت، باید مدارک شناسایی هیئت مدیره و سهامداران شرکت در سایت ثبت شوند.
 5. برای سهامداران و متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت الزامی است.
 6. اظهارنامه مالیاتی شرکت از جمله ترازنامه و جدول سود و زیان معاملات حتما باید ثبت شود.
 7. تعهدنامه ای که عدم دخالت کارمندان دولت را ضمانت می کند.
 8. ثبت سوابق کاری برای کارمندان رسمی شرکت
 9. پروژه های چند سال اخیر شخص حقیقی و حقوقی که نشان دهنده تجربه کاری متقاضی است.
 10. گواهی و مدارک مربوط به تامین اجتماعی ( سوابق بیمه متخصصین)
 11. آدرس محل اقامت و مشخصات دقیق افراد امتیاز آور برای شرکت
 12. آدرس محل اقامت و مدارک شناسایی دقیق سهامداران ۵ درصد و کمتر از آن در شرکت
 13. مدارکی که نشان می دهند ثبت شرکت به صورت رسمی انجام گرفته مثل: روزنامه رسمی، اساسنامه و تقاضانامه و …

 

شرایط رتبه بندی شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی
شرایط رتبه بندی شرکت های مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

شرایط اخذ رتبه مشاور تاسیسات بالادستی روزمینی

 

 1. مجموع سابقه بیمه اعضای امتیاز آور باید ۷ سال باشد ( اگر یکی از اعضا به تنهایی، حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد مورد قبول واقع می شود) بیشتر بودن سابقه بیمه نیز امتیاز آور خواهد بود.
 2. هرچه تعداد بیشتری از کارکنان رسمی شرکت و یا اعضای هیئت مدیره تحصیلات تکمیلی داشته باشند، احتمال کسب رتبه بیشتر است. یعنی هرچه میزان فارغ التحصیلان ارشد و دکتری بیشتر باشد، احتمال کسب رتبه نیز بیشتر می شود.
 3. سابقه فعالیت شرکت در ۱۵ سال گذشته می تواند در ارتقا رتبه اخذ شده تاثیر گذار باشد. هر چه میزان رضایت کارفرمایان پروژه های قبلی بیشتر باشد احتمال اخذ رتبه ۱ افزایش می باید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
مشاوره رایگان