اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن
اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

مراحل اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

فعالیت های مربوط به منابع طبیعی و صنعت و معدن، جزوی از مهم ترین فعالیت های اقتصادی و زیست محیطی یک کشور هستند. در واقع این فعالیت ها پیشرفت فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را به دنبال خواهند داشت. مهندسین معدن در چندین گرایش مختلف از رشته معدن و خاک تحصیل می کنند. آن ها با استفاده از دانش تخصصی خود در این زمینه می توانند در انواع فعالیت های استخراج منابع از معدن و یا آماده سازی و بهره برداری از معادن فعالیت کنند. یا با به کارگیری دانش تخصصی خود در این زمینه می توانند به عنوان مشاور و ناظر در پروژه های مربوط به معادن فعالیت کنند.

فعالیت های مربوط به معادن به ۳ حوزه، کانه آرایی معادن، آماده سازی و بهره برداری معادن و پی جویی و اکتشاف معادن تقسیم می شوند. متخصصین معدن که قصد تشکیل شرکت مشاور بهره برداری و آماده سازی معادن را دارند باید شرایط و ضوابطی را داشته باشند که به شرح زیر هستند:

 1. رئیس هیئت مدیره شرکت یا همان مدیر عامل باید از یکی از رشته های ضریب ۱ فارغ التحصیل شود. رشته هایی همچون مهندسی معدن، زمین شناسی و مهندسی اکتشاف نفت
 2. حداقل یکی از اعضای امتیاز آور شرکت باید فارغ التحصیل یکی از رشته های ضریب ۲ باشد. رشته هایی همچون سنگ شناسی، خاک شناسی، ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، کانی شناسی، خاک شناسی، آب شناسی و گرایش های آن، نقشه برداری و کارتوگرافی و …
 3. حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت باید فارغ التحصیل رشته های ضریب ۳ باشد. رشته هایی همچون مهندسی شیمی و مواد، مهندسی متالوژی، کانه آرایی، مکانیک، برق، اقتصاد، جغرافیا و محیط زیست و …

 

شرکت های مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن به چه نحوی فعالیت می کنند؟

شرکت های مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن شرکت هایی متشکل از متخصصین رشته های مرتبط هستند و بر نحوه عملکرد شرکت های پیمانکاری و اجرایی نظارت می کنند. همکاری با شرکت های مشاور موجب می شود هزینه کارفرمایان اتلاف نشود و با سرمایه گذاری صحیح و در زمان مناسب کار پایان یابد. اما موضوع چالش برانگیز این است که شرکت های مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن همگی در یک رده بندی قرار ندارند. شرکت های مشاوری که در کار خود موفق و با تجربه هستند می توانند با موسسات دولتی نیز وارد همکاری شوند. در واقع دامنه فعالیت این شرکت ها محدود به کارفرمایان خصوصی نخواهد بود. این شرکت ها قادر هستند در پروژه های بین المللی نیز پیشنهاد همکاری دریافت کنند.

 

مدارک مورد نیاز رتبه بندی مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن
مدارک مورد نیاز رتبه بندی مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

مراجعه به سامانه ساجات برای رتبه بندی شرکت های مشاور

سامانه ساجات، توسط سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای رتبه بندی شرکت های مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن تشکیل شده است. متقاضیان اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت رتبه خود می کنند. در این سامانه اطلاعات متقاضیان در ابتدا به صورت غیر حضوری بررسی می شود. در ادامه متقاضیانی که احتمال اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن را دارند به صورت حضوری به مراکز تعیین شده فراخوانده می شوند. طبق پروتکل های سامانه ساجات، متقاضیان با توجه به رزومه خود در سه پایه رتبه بندی می شوند. رتبه ۱ مربوط به شرکت هایی با حداکثر امتیاز است. شرکت های مشاوری که حداقل شرایط لازم را دارند رتبه ۳ را دریافت می کنند.

 

مدارک لازم اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

 1. ثبت آخرین صورت جلسه سهامداران شرکت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی: یعنی کپی برابر اصل مدارک باید در سامانه ساجات ثبت شوند.
 2. اگر قبلا رتبه ای اخذ کرده بودید و قصد شما از ثبت درخواست ارتقا رتبه است، باید یک گواهی معتبر از رتبه قبلی خود ارائه دهید.
 3. ارائه مشخصات دقیق از رزومه هیئت مدیره و سهامداران شرکت
 4. در درخواست اخذ رتبه شرکت، باید مدارک شناسایی هیئت مدیره و سهامداران شرکت در سایت ثبت شوند.
 5. برای سهامداران و متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت الزامی است.
 6. اظهارنامه مالیاتی شرکت از جمله ترازنامه و جدول سود و زیان معاملات حتما باید ثبت شود.
 7. تعهدنامه ای که عدم دخالت کارمندان دولت را ضمانت می کند.
 8. ثبت سوابق کاری برای کارمندان رسمی شرکت
 9. پروژه های چند سال اخیر شخص حقیقی و حقوقی که نشان دهنده تجربه کاری متقاضی است.
 10. گواهی و مدارک مربوط به تامین اجتماعی ( سوابق بیمه متخصصین)
 11. آدرس محل اقامت و مشخصات دقیق افراد امتیاز آور برای شرکت
 12. آدرس محل اقامت و مدارک شناسایی دقیق سهامداران ۵ درصد و کمتر از آن در شرکت
 13. مدارکی که نشان می دهند ثبت شرکت به صورت رسمی انجام گرفته مثل: روزنامه رسمی، اساسنامه و تقاضانامه و …

 

شرایط اخذ گرید مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن
شرایط اخذ گرید مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

شرایط اخذ رتبه مشاور آماده سازی و بهره برداری معادن

 

 1. هر چه میزان اشخاص حقیقی دارای تحصیلات تکمیلی مثل ارشد و دکتری در هیئت مدیره شخص حقوقی بیشتر باشد، احتمال اخذ رتبه های بالا بیشتر خواهد بود.
 2. هر چه تعداد بیشتری از اعضای حقیقی و یا حقوقی جزو رتبه های برتر المپیاد های علمی و آزمون های ادواری باشند، احتمال اخذ رتبه افزایش می یابد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان