اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز

 

اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز
اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز

 

راهنمای اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز

 

رشته های مرتبط به شاخه نفت و گاز یکی از بنیادی ترین رشته ها در تعیین شرایط اقتصادی کشور هستند. فارغ التحصیلان رشته های مرتبط علاوه بر فعالیت در شرکت های پیمانکاری و فعالیت های اجرایی در زمینه نفت و گاز و استخراج آن، می توانند به عنوان شرکت های مشاور نیز فعالیت کنند. شرکت های مشاور در شاخه نفت و گاز می توانند در ۵ شاخه استخراج نفت و گاز، پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی، خطوط انتقال نفت و گاز، تاسیسات بالا دستی روزمینی و شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز رتبه شرکت مشاور دریافت کنند.

 همانطور که گفتیم به طور کلی ۵ شاخه متفاوت در رتبه بندی شرکت نفت و گاز وجود دارد. مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز یکی از همین شاخه ها می باشد. مشاوران در این شاخه به اموری همچون  نظارت بر واحد های کاهش فشار گاز، شبکه های توزیع نفت و گاز، نصب و تعمیر و راه اندازی تاسیسات لازم رسیدگی می کنند. علاوه بر این به مراحل اجرایی پروژه ها نظارت می کنند. همینطور، این دسته از شرکت های مشاور قادر به انجام مطالعات و تحقیقات پژوهشی در جهت ارتقا سیستم کاهش فشار گاز هستند. یعنی می توانند با استفاده از روش های به روز تغییرات مثبت و نوین در شیوه های بهره برداری منابع ایجاد کنند.

 

شرکت های مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز به چه نحوی فعالیت می کنند؟

شرکت های مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز شرکت هایی متشکل از متخصصین رشته های مرتبط هستند و بر نحوه عملکرد شرکت های پیمانکاری و اجرایی نظارت می کنند. همکاری با شرکت های مشاور موجب می شود هزینه کارفرمایان اتلاف نشود و با سرمایه گذاری صحیح و در زمان مناسب کار پایان یابد. اما موضوع چالش برانگیز این است که شرکت های مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز همگی در یک رده بندی قرار ندارند. شرکت های مشاوری که در کار خود موفق و با تجربه هستند می توانند با موسسات دولتی نیز وارد همکاری شوند. در واقع دامنه فعالیت این شرکت ها محدود به کارفرمایان خصوصی نخواهد بود. این شرکت ها قادر هستند در پروژه های بین المللی نیز پیشنهاد همکاری دریافت کنند.

 

مدارک مورد نیاز اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه کاهش فشار گاز
مدارک مورد نیاز اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه کاهش فشار گاز

 

مراجعه به سامانه ساجات برای رتبه بندی شرکت های مشاور

سامانه ساجات، توسط سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای رتبه بندی شرکت های مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز تشکیل شده است. متقاضیان اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به اخذ رتبه خود می کنند. در این سامانه اطلاعات متقاضیان در ابتدا به صورت غیر حضوری بررسی می شود. در ادامه متقاضیانی که احتمال اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز را دارند به صورت حضوری فراخوانده می شوند. طبق پروتکل های سامانه ساجات، متقاضیان با توجه به رزومه خود در سه پایه رتبه بندی می شوند. رتبه ۱ مربوط به شرکت هایی با حداکثر امتیاز است. شرکت های مشاوری که حداقل شرایط لازم را دارند رتبه ۳ را دریافت می کنند.

 

مدارک لازم اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز

 

 1. ثبت آخرین صورت جلسه سهامداران شرکت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی: یعنی کپی برابر اصل مدارک باید در سامانه ساجات ثبت شوند.
 2. اگر قبلا رتبه ای اخذ کرده بودید و قصد شما از ثبت درخواست ارتقا رتبه است، باید یک گواهی معتبر از رتبه قبلی خود ارائه دهید.
 3. ارائه مشخصات دقیق از رزومه هیئت مدیره و سهامداران شرکت
 4. در درخواست اخذ رتبه شرکت، باید مدارک شناسایی هیئت مدیره و سهامداران شرکت در سایت ثبت شوند.
 5. برای سهامداران و متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت الزامی است.
 6. اظهارنامه مالیاتی شرکت از جمله ترازنامه و جدول سود و زیان معاملات حتما باید ثبت شود.
 7. تعهدنامه ای که عدم دخالت کارمندان دولت را ضمانت می کند.
 8. ثبت سوابق کاری برای کارمندان رسمی شرکت
 9. پروژه های چند سال اخیر شخص حقیقی و حقوقی که نشان دهنده تجربه کاری متقاضی است.
 10. گواهی و مدارک مربوط به تامین اجتماعی ( سوابق بیمه متخصصین)
 11. آدرس محل اقامت و مشخصات دقیق افراد امتیاز آور برای شرکت
 12. آدرس محل اقامت و مدارک شناسایی دقیق سهامداران ۵ درصد و کمتر از آن در شرکت
 13. مدارکی که نشان می دهند ثبت شرکت به صورت رسمی انجام گرفته مثل: روزنامه رسمی، اساسنامه و تقاضانامه و …

 

شرایط رتبه بندی مشاور شبکه توزیع و ایستگاه کاهش فشار گاز
شرایط رتبه بندی مشاور شبکه توزیع و ایستگاه کاهش فشار گاز

 

شرایط اخذ رتبه مشاور شبکه توزیع و ایستگاه های کاهش فشار گاز

 

 1. مجموع سابقه بیمه اعضای امتیاز آور باید ۷ سال باشد ( اگر یکی از اعضا به تنهایی، حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد مورد قبول واقع می شود) بیشتر بودن سابقه بیمه نیز امتیاز آور خواهد بود.
 2. هرچه تعداد بیشتری از کارکنان رسمی شرکت و یا اعضای هیئت مدیره تحصیلات تکمیلی داشته باشند، احتمال کسب رتبه بیشتر است. یعنی هرچه میزان فارغ التحصیلان ارشد و دکتری بیشتر باشد، احتمال کسب رتبه نیز بیشتر می شود.
 3. سابقه فعالیت شرکت در ۱۵ سال گذشته می تواند در ارتقا رتبه اخذ شده تاثیر گذار باشد. هر چه میزان رضایت کارفرمایان پروژه های قبلی بیشتر باشد احتمال اخذ رتبه ۱ افزایش می باید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان