رتبه بندی شرکت ، مدارک لازم و هزینه رتبه بندی شرکت

 

 

رتبه بندی شرکت

 

 

رتبه بندی
رتبه بندی

 

رتبه بندی یکی از مهم ترین کارهایی است  که یک شرکت پس از تاسیس باید آن را پیگیری نمایند، پیگیری جهت رتبه بندی شرکت توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می باشد. گرید به معنای اخذ امتیاز و گرید یک شرکت متناسب با استانداردهای ارائه شده توسط آن شرکت می باشد. گرید شرکت مزیت های زیادی را برای آینده کاری شرکت در پی دارد.

به عنوان مثال شرکت هایی که قصد شرکت در مناقصه ها را دارند، باید حتما به دنبال اخذ رتبه ی متناسب با فعالیتشان باشند، زیرا یکی از معیارهای مهم در برنده شدن مناقصات علاوه بر پیشنهاد بودجه ی پایین و به صرفه، رتبه بالای شرکت نیز می باشد. فرض کنید که قرار است یک سری از شرکت های پیمانکاری در یک مناقصه شرکت نمایند، اگر دو شرکت یک قیمت را پشنهاد دهند، اولویت با شرکت می باشد که در گرید بالاتری را اخذ نموده است.

 

رتبه بندی شرکت
رتبه بندی شرکت

 

رتبه بندی

 

در رتبه بندی شرکت سنجش راحت توان فنی و مالی یک شرکت توسط کارفرماها، پی بردن به نقاط ضعف و قوت شرکت و در نتیجه برنامه ریزی راحت تر برای آینده کاری شرکت توسط مدیران و امکان بستن قرار داد با سازمان های دولتی، شناخته شدن بین رقیبان و افزایش اعتبار شرکت از دیگر مزیت های اخذ رتبه شرکت می باشد.

اما برای اینکه یک شرکت بتواند اقدام به اخذ رتبه نمایند باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی خاصی که از سوی سازمان مدیریت کشور تعیین شده است، باشد از این رو به تمامی افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند، توصیه می شود قبل از ثبت شرکت و ثبت برند از این شرایط آگاهی لازم را کسب نمایند تا در طی مراحل اخذ رتبه شرکت با مشکل مواجه نگردند.

 

نحوه رتبه بندی شرکت
نحوه اخذ رتبه شرکت

 

 نحوه رتبه بندی شرکت

 

نحوه رتبه بندی را قصد داریم در این قسمت برای شما توضیح دهیم ، از آنجا که برای همکاری با سازمان های دولتی و عملکرد بهتر و تبلیغات موثرتر در حوزه ی کاری خود نیاز به اخذ رتبه دارید، باید قبل از ثبت شرکت با شرایط لازم برای اخذ و نحوه گرید شرکت آشنایی کامل داشته باشید. یکی از این شرایط این است که حداقل ۷۰ درصد اعضای هیئت مدیره دارای مدرک کارشناسی و بالاتر باشند.اگر به این موضوع آگاهی داشته باشید در هنگام معرفی اعضای هیئت مدیره در مرحله ی ثبت شرکت این شرایط را لحاظ خواهید کرد.

 

رتبه بندی شرکت ها چیست ؟

 

یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت ثبت شده برای اخذ رتبه باید دارای ۷ سال سابقه ی کار و بیمه در یک شرکت دارای رتبه داشته باشد، پس به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از ثبت شرکت شما یا یکی از دوستانتان که قرار است عضو اصلی هیئت مدیره باشد در یک شرکت رتبه بندی شده به مدت ۷ سال مشغول فعالیت شود.

مدیران اصلی شرکت در هنگام اخذ رتبه برای شرکت نباید عضو هیچ ارگان یا نهاد دولتی باشند.

شرکت برای اخذ گرید نباید به هیچ عنوان دارای سوء پیشینه باشد، زیرا سوء پیشینه ی شرکت باعث محدودیت شرکت در انجام پروژه های دولتی و خصوصی می شود و برای اخذ رتبه شرکت نباید دارای محدودیت فعالیت در شاخه ی مربوط به خود باشد.

برخی از شرکت ها تمایل دارند تا برای دو شاخه اخذ گرید نمایند، این امر در صورتی امکان پذیر می باشد که در هیئت مدیره ی شرکت دو مهندس که هر کدام از آن ها دارای حداقل ۳ سال سابقه ی کار و بیمه در حوزه ی مرتبط می باشند، حضور داشته باشند.

تمامی اعضای هیئت مدیره نباید هیچ گونه سوء سابقه کیفری داشته باشند.

 

مدارک لازم برای رتبه بندی شرکت
مدارک لازم برای رتبه بندی شرکت

 

مدارک لازم برای رتبه بندی شرکت

 

خوشبختانه می توان مراحل تقاضای گرید شرکت را به صورت اینترنتی از طریق سامانه ساجات انجام نمود، برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه شرکت نیز می توانید در گوگل سامانه ساجات را سرچ کرده و در قسمت تقاضای گرید برای شرکت مدارک لازم برای رتبه بندی را مشاهده نموده و اقدام به تهیه و تکمیل مدارک نمایید.

با توجه به نوع فعالیت شرکت و سابقه ی کار و توان فنی می توان برای اخذ رتبه شرکت در سامانه تقاضا نمود. به عنوان مثال اگر شرکتی در زمینه ی راه سازی فعالیت دارد، می تواند برای اخذ رتبه پیمانکاری تقاضا نماید، با توجه به توان مالی، فنی و استانداردهای کسب شده توسط شرکت از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی شرکت بین ۱ تا ۵ به این شرکت امتیاز داده می شود.

رزومه پژوهشی پربار اعضای هیئت مدیره، سابقه کار بالای مدیران در کسب رتبه ی بالا تاثیر بسزایی دارد. دقت نمایید که رتبه ی ۱ برترین رتبه می باشد و هر چقدر سابقه ی کاری و کیفیت و تعداد پروژه های انجام شده توسط شرکت بالاتر رود، امکان ارتقای رتبه نیز وجود خواهد داشت.

 

رتبه بندی شرکتها

 

برای تقاضای رتبه بندی بهتر است که با انواع گرید و تفاوت آن ها و شاخه های گرید آشنایی داشته باشید. شرکت ها بر اساس نوع رتبه به انواع رتبه بندی پیمانکاری، رتبه بندی مشاوران، انبوه سازان، انفورماتیک، شرکت های طرح و ساخت، رتبه بندی epc که شرکت های صنعتی و غیر صنعتی را در بر می گیرد تقسیم بندی می شوند.

شرکت هایی که برای اخذ رتبه بندی پیمانکاری می توانند در سامانه ی ساجات تقاضا نمایند، شرکت هایی می باشند که در ۱۱ شاخه ی ساختمان، صنعت و معدن، مرمت آثار باستانی، کاوش های زمینی، کشاورزی، رشته تامین تولید و بهره برداری انرژی، امورآب، راه سازی، ارتباطات، نفت و گاز و تاسیسات فعالیت می نمایند و تمامی شرایط ذکر شده را دارا می باشند.

 

رتبه بندی شرکتها
رتبه بندی شرکتها

 

 

جهت مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه گرید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

هزینه رتبه بندی شرکت چقدر است؟

هزنیه اولیه فیش واریزی به سامانه ساجات که هزینه خیلی کمی میباشد و بعد هزینه شرکت مجری میباشد.

شرایط مهم رتبه بندی چیست؟

عدم اشتغال مدیر در ادارات و سازمان های دولتی
عدم سوء پیشینه شرکت

رتبه بندی به چند نوع است؟

پیمانکاری
مشاور
انفورماتیک
طرح و ساخت
انبوه ساز

Call Now Buttonمشاوره رایگان