ثبت شرکت کشاورزی ، با فرآیند ثبت شرکت کشاورزی آشنا شوید!

 

ثبت شرکت کشاورزی
ثبت شرکت کشاورزی

 

با فرآیند ثبت شرکت کشاورزی آشنا شوید!

 

ثبت شرکت کشاورزی به چه صورت قابل انجام است؟ آیا برای ثبت شرکت ، مدارک و اسناد خاصی لازم است به مراجع مربوطه ارائه شود؟ آیا مجوز های خاصی لازم است برای ثبت این شرکت از مراجع و ادارات مربوطه اخذ شود؟ فرآیند ثبت شرکت، فرآیندی است که طی آن بایستی مدارک و مستندات لازم برای ثبت قانونی و رسمی شرکت به مراجع و ادارات مربوطه ارائه شود و این مراجع و ادارات، با بررسی صحت مدارک ارائه شده، اعطای مجوز های لازم برای ثبت قانونی شرکت مورد نظر را در دستور کار خود قرار دهند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با فرآیند ثبت شرکت کشاورزی آشنا کرده و درباره آن توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه بمایند.

 

فرآیند ثبت شرکت کشاورزی به چه صورت است؟

 

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، فرآیند ثبت شرکت، فرآیندی است که باید طی آن افراد موسس شرکت، مدارک و مستندات لازم را جمع آوری نموده و برای ثبت قانونی و رسمی شرکت، به مراجع و ادارات مربوطه که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می کنند، ارائه دهند.

 

مدارکی که برای ثبت شرکت کشاورزی از افراد موسس شرکت مورد نظر درخواست می شود، شامل مدارک زیر می باشند:

  1. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مدارکی که برای ثبت انواع شرکت ها، از جمله شرکت کشاورزی، بایستی به مراجع و ادارات مربوطه در زمینه ثبت شرکت ارائه شود، مدارک شناسایی و تایید هویت می باشند. افراد موسس شرکت، بایستی هرگونه مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه و کپی هایی از هر کدام را به مراجع مربوطه ارائه دهند. در صورتی که هر کدام از این مدارک و مستندات، به مراجع قانونی مورد نظر ارائه نشود، اداراتی که در زمینه ثبت شرکت ها فعالیت می کنند، فرد مورد نظر را موسس و صاحب شرکت نشناخته و از ثبت قانونی و رسمی شرکت، با حضور فرد مورد نظر ممانعت به عمل می آورد. بدیهی است حضور فردی که مدارک شناسایی او مورد تایید سازمان های مربوطه قرار نگرفته باشد، غیر قانونی بوده و در صورتی که این موضوع اتفاق بیفتد، ادارات مربوطه در کم ترین زمان، شرکت مورد نظر را پلمپ خواهند کرد.
  2. یکی دیگر از مهم ترین مدارکی که باید برای ثبت انواع شرکت ها، از جمله شرکت های کشاورزی به مراجع قانونی مربوطه ارائه شود، مدرکی مبنی بر عدم داشتن سابقه کیفری موسسین شرکت می باشد. بدیهی است هر گونه سابقه کیفری در پرونده افراد موسس شرکت وجود داشته باشد، ثبت قانونی شرکت مورد نظر انجام نخواهد گرفت.
  3. با توجه به این که کشور ایران، یکی از کشور های برتر در زمینه صنعت کشاورزی و تولید انواع محصولات کشاورزی از قبیل گندم، جو، برنج و … می باشد، لذا برای ثبت شرکت هایی که در زمینه کشاورزی فعالیت می کنند، ادارات و سازمان های مربوطه، سختگیری های بسیاری انجام می دهند. با توجه به این که محصولات کشاورزی که از طریق این شرکت ها توزیع می شود، در تماس مستقیم با سلامت مردم قرار دارند، لذا بایستی این محصولات کشاورزی، از همه لحاظ مورد بررسی و آنالیز قرار گیرند. این شرکت ها بایستی آزمایشگاه هایی را در شرکت خود طراحی کنند تا روند تولید و توزیع محصولات کشاورزی در این شرکت ها، به طور کامل بررسی شود و در صورت وجود هرگونه خرابی و فساد در این محصولات، توزیع آن ها انجام نشود. بدیهی است در صورتی که این آزمایشگاه های کنترل کیفی محصولات در این شرکت ها وجود نداشته باشند، فرآیند پخش و توزیع این محصولات نباید انجام گیرد. ادارات و مراجع مربوطه نیز، در صورت عدم وجود این آزمایشگاه های تشخیصی در این شرکت ها، طی نظارت هایی که روی این شرکت ها دارند، مجوز فعالیت به این شرکت ها را نخواهند داد.
  4. یکی دیگر از مواردی که برای ثبت شرکت کشاورزی بایستی به آن توجه نمود، این است که اسم شرکت بایستی از اسامی ایرانی و اسلامی انتخاب شود. بعلاوه شرکت های خارجی که قصد ثبت شعبه در ایران را دارند نیز بایستی به این مورد توجه داشته باشند. اگر شرکت خارجی مورد نظر دارای اسمی مخالف با موازین اسلامی و ایرانی باشد، بدیهی است ثبت شعبه ی شرکت مورد نظر در ایران به صورت قانونی و رسمی انجام نخواهد شد.

 

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت کشاورزی
شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت کشاورزی

 

در اینجا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای ثبت شرکت، مراحل بسیاری باید طی شود که صحبت درباره ی همه آن ها از حوصله ی این مطلب خارج می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت، می توانید از سایت sabtorotbe.ir دیدن کرده و شرایط کامل ثبت انواع شرکت ها را مشاهده نمایید.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با فرآیند ثبت شرکت کشاورزی آشنا کرده و درباره آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. امیدواریم این مقاله بتواند مورد پسند و رضایت شما قرار بگیرد و بهره ی لازم را از این مقاله ببرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان