ثبت شرکت پیمانکاری ، شرایط لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری چیست؟

 

ثبت شرکت پیمانکاری
ثبت شرکت پیمانکاری

 

با ثبت شرکت پیمانکاری بیشتر آشنا شویم

 

ثبت شرکت پیمانکاری چه اقداماتی لازم است؟ حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری چه مقدار است؟ امروزه تعداد زیادی شرکت در زمینه های مختلف به ثبت رسیده اند و در حوزه تخصصی خود مشغول به فعالیت هستند. شرکت پیمانکاری نقش مهمی در  کیفیت ساختمان سازی  یک کشور دارد. هر چقدر که نیروهای شرکت پیمانکاری، عملکرد بهتری داشته باشند، کیفیت ساختمان ساخته شده نیز بهتر است و از استاندارد های مناسب تری برخوردار است. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت پیمانکاری با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و شناخت بیشتر نسبت به  این نوع شرکت با ما همراه باشید.

 

شرایط لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری چیست؟

 

  • شرکت عمرانی پیمانکاری در حیطه های مختلفی مثل صنعت، راه سازی، شهرسازی و کشاورزی فعالیت می کند. بیشترین فعالیت شرکت پیمانکاری در زمینه ساخت و ساز می باشد. فعالیت شرکت های پیمانکاری به دو صورت عمومی و تخصصی انجام می شود . به شرکتی هایی که به طور همزمان در چندین رشته کار می کنند، شرکت پیمانکاری عمومی گفته می شود. اما شرکت های پیمانکاری تخصصی فقط در یک رشته خاص  مثل ساخت و ساز یا کشاورزی فعالیت می کنند. نیروهایی که در این شرکت ها مشغول به فعالیت هستند، باید در زمینه کاری خود بسیار متبحر و مسلط باشند. اکثر نیرو های این نوع شرکت به طور آکادمیک در رشته عمران تحصیل کرده اند و در رشته تحصیلی خود بسیار موفق عمل می کنند. امروزه تعداد زیادی از اداره ها مثل اداره برق و صنایع مختلف برای انجام کار های عمرانی خود با شرکت های پیمانکاری قرارداد می بندند.
  • افرادی که قصد دارند برای ثبت شرکت پیمانکاری اقدام کنند، نباید دارای سابقه کیفری یا جزایی باشند. شخصی که دارای سابقه کیفری می باشد، طبق قانون صلاحیت لازم و کافی را جهت تأسیس شرکت ندارد. در صورتی که شخصی  به صورت غیر قانونی اقدام به ثبت شرکت کند،  مطابق با قانون،  مجرم شناخته می شود و برای او مجازات کیفری و جزایی در نظر گرفته می شود.
  • در صورتی که چندین نفر قصد دارند شرکت عمرانی  ثبت کنند، باید همه مدارک خود مثل شناسنامه، کارت ملی و کپی سایر مدارک خود را به مراجع مربوطه ارائه دهند، افراد باید مقدار سهام خود را  به طور دقیق تعیین کنند. مراجع قانونی و اداره شهرسازی، صحت مدارک تحویل داده شده را بررسی می کند. بعد از اینکه روند اداری و بررسی مدارک طی شد، مجوز قانونی جهت ثبت شرکت به افراد تعلق می گیرد. امروزه تعداد زیادی از شرکت های پیمانکاری به صورت غیر قانونی فعالیت  می کنند، فعالیت این شرکت ها کاملا از نظر مراجع قانونی تخلف به شمار می آید و به شدت با عملکرد آن ها برخورد می شود.
  • شرکت پیمانکاری، نقش مهمی در ساختمان سازی کشور دارد، با توجه به افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ و افزایش هزینه زمین های شهری، ساخت آپارتمان بسیار رونق پیدا کرده است. نوسان ارز، نقش مهمی در قیمت ساختمان دارد. هر چقدر که نرخ ارز و دلار افزایش یابد، قیمت زمین شهری نیز افزایش می یابد. پیمانکاران در واقع مهندسان عمران باتجربه ای هستند که سالیان طولانی در زمینه ساخت انواع ساختمان ها و پروژه های اداری و مسکونی فعالیت می کنند.
  • یکی از مهمترین شرایط لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری، تنظیم اقرار نامه بین افرادی است که تصمیم دارند شرکت ثبت کنند. در این اقرار نامه، سمت شغلی هر کدام از اعضاء باید کاملا مشخص شود. برای ثبت شرکت پیمانکاری، حداقل دو نفر باید به عنوان شریک اقدام کنند، در غیر این صورت مجوز قانونی برای ثبت شرکت صادر نمی گردد.

 

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری
مدارک و شرایط لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری

 

  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت پیمانکاری توسط اداره  شهرسازی مشخص می شود. سرمایه مورد نیاز به تعداد اعضاء و نوع فعالیت شرکت بستگی دارد. هر چقدر که دامنه فعالیت شرکت ها گسترده تر باشد، سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت نیز بیشتر است. امروزه اکثر پیمانکاران در زمینه های مختلفی عمرانی، کشاورزی و… فعالیت می کنند. بیشتر فعالیت  ساختمان سازی در کشور ایران،  توسط شرکت های پیمانکاری انجام می شود.
  • افرادی که قصد تأسیس شرکت در ایران دارند، حتما باید تابع قوانین و مقررات کشور ایران باشند و تابعیت آن ها از طریق مراجع قانونی بررسی شود. در صورتی که شخصی تابعیت کشور ایران را نداشته باشد، باید مراحل قانونی را طی کند. امروزه تعداد زیادی شرکت پیمانکاری در داخل و خارج از کشور فعالیت می کنند و در ساخت انواع پروژه‌ های ساختمان های مسکونی و عمرانی و شهرسازی نقش مهمی دارند. کیفیت ساختمان و پروژه های عمرانی به تجربه و تسلط پیمانکاران بستگی دارد، هر چقدر که تجربه پیمانکاری  بیشتر باشد، عملکرد آن  نیز بهتر است.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفید و جامعی در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت پیمانکاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله به حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت و شرایط ثبت شرکت اشاره کردیم. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گیرد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

اخذ رتبه مشاور سیستم های اطلاعات جغرافیایی

نحوه اخذ رتبه مشاور سیستم های اطلاعات جغرافیایی

    اخذ رتبه مشاور سیستم های اطلاعات جغرافیایی   شرکت های مشاور اطلاعات جغرافیایی …

مشاوره رایگان