ثبت شرکت واردات و صادرات ، ثبت شرکت واردات و صادرات چگونه است؟

 

ثبت شرکت واردات و صادرات
ثبت شرکت واردات و صادرات

 

با فرآیند ثبت شرکت واردات و صادرات آشنا شوید!

 

ثبت شرکت واردات و صادرات به چه صورت انجام می شود؟ آیا برای ثبت شرکت ، مدارک و اسناد خاصی لازم است ارائه شود؟ آیا برای ثبت این شرکت، مجوز ها و پروانه های خاصی باید اخذ شوند؟ شرکت هایی که در زمینه واردات و صادرات فعالیت می کنند، شرکت هایی هستند پر سود و پر بازده که در کشور های مختلف جهان تاسیس شده اند و اقدام به صادرات و واردات محصولات مورد نیاز شرکت مورد نظر می نمایند. این شرکت ها از جمله ی مهم ترین و بهترین شرکت ها هستند که در بالا بردن سطح اقتصادی این کشور ها، بسیار حائز اهمیت می باشند. بدیهی است در صورتی که این شرکت ها، فعالیت های خود را با کیفیت و دقت بالاتری به انجام برسانند، سطح اقتصادی جامعه ی مورد نظر، روز به روز بالا تر خواهد رفت.

کشور هایی مثل ایران که در زمینه واردات و صادرات محصولات مختلف، جزء کشور های برتر در جهان محسوب می شود، همواره از شرکت های معتبری در این زمینه برخوردار بوده است. هر کدام از این شرکت ها، در زمینه ی خاصی فعالیت می کنند و محصولات خاصی را وارد کشور کرده و یا از کشور خارج می کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با فرآیند ثبت شرکت واردات و صادرات آشنا نموده و درباره چند مورد از این شرکت ها، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

ثبت شرکت واردات و صادرات چگونه است؟

 

برای ثبت هر نوع شرکتی در ایران، مدارک، مستندات و مجوز های خاصی لازم است اخذ شوند. در مورد شرکت های واردات و صادرات نیز چنین است. با توجه به این که این نوع شرکت ها، در سطوح بین المللی فعالیت می کنند، لذا بایستی برای فعالیت های خود، از سازمان ها و ادارات مربوطه، مجوز های لازم را اخذ نمایند. برای فعالیت در سطوح بین المللی، بایستی هم با سازمان صنعت، معدن و تجارت هماهنگ بود و مجوز های لازم را از این سازمان گرفت، و هم با وزارت خارجه و دیگر وزارت خانه ها در کشور ایران هماهنگی و تبادل نظر داشت. ممکن است صادر نمودن یک کالای خاص به خارج از کشور، برای ایران زیان آور باشد و امنیت ملی ایران را به خطر انداخته و باعث قوی تر شدن دشمنان ایران شود.

در این گونه موارد، اجازه ی صادرات این کالا ها به شرکت های مورد نظر داده نمی شود. همچنین صادرات، فقط و تنها فقط به بعضی از کشور های جهان امکان پذیر است. بدیهی است کشور هایی که با ایران در تعارض هستند، نمی توانند از ایران کالای مصرفی خود را وارد کنند یا وارد کردن این کالا ها، با مشکلات زیادی رو به رو می باشد. لذا در هنگام ثبت شرکت واردات و صادرات، بایستی همه ی این مسائل را مد نظر قرار داده و آن ها را در اساسنامه ای که برای ثبت این شرکت نوشته می شود، بطور کامل ذکر نمود.

 

شرایط و مراحل ثبت شرکت واردات و صادرات
شرایط و مراحل ثبت شرکت واردات و صادرات

 

چه شرکت های واردات و صادراتی در ایران فعالیت می کنند؟

 

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، شرکت های واردات و صادرات بسیاری در سطح کشور فعالیت می کنند که هر کدام از این شرکت ها، در زمینه ی خاصی فعالیت خود را به انجام می رسانند. به عنوان مثال با توجه به این که کشور ایران، دارای یکی از بزرگ ترین معادن و ذخایر نفت و گاز در جهان می باشد، لذا صادرات نفت و گاز به کشور های مختلف جهان، یکی از بزرگ ترین و اصلی ترین منابع درآمد کشور ایران محسوب می شود. صادرات نفت خام به کشور های مختلف جهان، توسط این شرکت های صادرات و واردات به انجام رسیده و این شرکت ها، با هماهنگی هایی که با سازمان ها و وزاتخانه های مربوطه در داخل کشور دارند، سعی می کنند تا منافع ملی ایران را در این فعالیت ها حفظ نمایند.

بدیهی است در صورتی که منافع ملی کشور ایران، در صادرات نفت به کشور های مختلف جهان به خطر بیفتد، سازمان هایی که در زمینه ی امنیت ملی کشور فعالیت می کنند، اجازه ی صادرات را به شرکت های مورد نظر نخواهند داد. علاوه بر نفت و گاز، مواد صنعتی، معدنی، غذایی و بهداشتی بسیار دیگری به کشور های مختلف دنیا ارسال می شوند که از جمله ی مواد غذایی که به این کشور ها صادر می شوند، می توان به خرما، پسته، زعفران و … اشاره کرد. این مواد غذایی، در کشور ایران بسیار محبوب بوده از جمله ی بهترین مواد غذایی و خوراکی هستند که در جهان از آن ها یافت می شود.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با فرآیند ثبت شرکت واردات و صادرات آشنا نموده و درباره آن توضیحاتی را ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید از سایت sabtorotbe.ir دیدن کنید. امیدواریم این محتوا مورد پسند شما باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان