ثبت شرکت مهندسی ، شرایط ثبت شرکت مهندسی به چه صورت است؟

 

ثبت شرکت مهندسی
ثبت شرکت مهندسی

 

با فرآیند ثبت شرکت مهندسی آشنا شوید!

 

ثبت شرکت مهندسی به چه صورت انجام می شود؟ آیا برای ثبت شرکت مهندسی، مدارک خاصی لازم است ارائه شود؟ آیا برای ثبت این نوع شرکت ها، مجوز های خاصی باید اخذ شوند؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد تا درباره پاسخ این سوال ها با شما عزیزان صحبت هایی داشته باشیم و درباره آن ها توضیحاتی را ارائه دهیم. ثبت شرکت امروزه یکی از پر درآمد ترین فعالیت های اقتصادی در سطح کشور های مختلف دنیا به حساب می آید که در کشور ایران نیز سالیان طولانی است که در زمینه های مختلف، شرکت های متعددی ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده اند. هر کدام از این شرکت ها، حیطه ی فعالیت جداگانه ای دارند و در زمینه ی خاصی فعالیت می کنند.

به عنوان مثال، شرکت های تولید، پخش و توزیع مواد غذایی، در زمینه ی تهیه ی مواد غذایی سالم و بهداشتی فعالیت می کنند. یا مثلا شرکت های گردشگری، در زمینه ی برگزاری انواع تور های داخلی و خارجی و کسب درآمد و ارز آوری، فعالیت خود را انجام می دهند. در ادامه ی این مقاله درباره ثبت شرکت مهندسی و شرایط لازم برای ثبت این نوع شرکت صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

شرایط ثبت شرکت مهندسی به چه صورت است؟

 

شرکت های مهندسی، به شرکت هایی گفته می شود که در زمینه های مختلف صنعتی و مهندسی فعالیت خود را انجام می دهند. به عنوان مثال، زمینه های فعالیت این شرکت ها، در حوزه هایی مثل، آب، برق، تاسیسات ساختمان ها، نقشه کشی ساختمان و … می باشد که هر کدام از این شرکت ها، بسته به توانایی خود و نیرو ها و مهندسینی که در اختیار دارند، می توانند در یک یا چند مورد از زمینه هایی که به آن ها اشاره شد، فعالیت های خود را به انجام برسانند. بدیهی است برای این که یک شرکت مهندسی بتواند در زمینه های مختلف فعالیت کند، بایستی مجوز های لازم را برای هر کدام از این زمینه ها از مراجع و ادارات مربوطه اخذ نماید.

 

در ادامه درباره شرایط و مراحل ثبت شرکت مهندسی بیشتر صحبت خواهیم کرد:

  • یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط ثبت شرکت، خصوصا در یک کشور اسلامی مثل ایران، مسئله ی اسم شرکت می باشد. نام شرکت بایستی دارای خصوصیات و ویژگی های خاصی باشد. از جمله شرایطی که باید نام شرکت داشته باشد، این است که نباید از اسم های غربی و ضد اسلامی برای ثبت شرکت استفاده کرد. مراجع و اداراتی که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می کنند، نسبت به نام شرکت بسیار حساس بوده و اجازه ی ثبت شرکت با هر نامی را نخواهند داد. بعلاوه در مورد ثبت شرکت مهندسی، باید از کلماتی همچون شرکت مهندسی، شرکت فنی مهندسی و … در انتخاب و تعیین اسم شرکت استفاده نمود. بعلاوه استفاده از کلماتی مثل مهندسان یا مهندسین در اسم شرکت، به افزایش تعداد مشتریان و طرفداران کشور خواهد افزود. به طور کلی اسم شرکت یکی از مهم ترین موارد در ثبت شرکت می باشد که باید به آن توجه نمود.
  • یکی دیگر از مهم ترین شرایط ثبت شرکت مهندسی، این است که افرادی که قصد دارند تا به عنوان مهندس در شرکت مشغول به کار شوند، بایستی مدارک آن ها مورد تایید سازمان های مربوطه باشد. بدیهی است اگر هر کدام از این مدارک، مورد تایید قرار نگیرند، شرکت در زمینه مورد نظر حق فعالیت نداشته و فرد مورد نظر حق کار در شرکت را نخواهد داشت.
  • بطور کلی برای ثبت شرکت های مختلف، از جمله برای ثبت شرکت فنی مهندسی، بایستی در ابتدای تاسیس شرکت، موسسین شرکت طی اساسنامه ای که به مراجع ذی صلاح ارائه می دهند، حیطه ی فعالیتی خود را به این سازمان ها و مراجع اعلام کنند. به عنوان مثال اگر شرکت آن ها در زمینه ی خاصی فعالیت می کند، بایستی زمینه ی مورد نظر خود را در اساسنامه به طور کامل بنویسند و تمام جزئیات آن را ذکر کنند. هر موردی که در اساسنامه شرکت ذکر نشده باشد، بدیهی است که شرکت نمی تواند در آن حوزه فعالیت کند.

علاوه بر شرایط و مراحلی که برای ثبت شرکت مهندسی به آن ها اشاره شد، مدارک و اسناد دیگری نیز لازم است تا به مراجع ذی صلاح ارائه شود تا شرکت مورد نظر به ثبت قانونی برسد. برای آشنایی بیشتر با ثبت انواع شرکت ها، از جمله شرکت مهندسی، می توانید به سایت sabtorotbe.ir مراجعه نموده و درباره شرایط کامل ثبت شرکت ها اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

 

مراحل و شرایط مورد نیاز ثبت شرکت مهندسی
مراحل و شرایط مورد نیاز ثبت شرکت مهندسی

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با شرایط ثبت شرکت مهندسی آشنا کرده و درباره آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. بعلاوه درباره شرایط ثبت این نوع شرکت نیز صحبت هایی داشتیم. امیدواریم این مقاله مورد پسندتان واقع شده باشد و بهره ی کافی و لازم را از محتویات و مطالب این مقاله برده باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان