ثبت شرکت ساختمانی ، بررسی شرایط ثبت شرکت ساختمانی

 

ثبت شرکت ساختمانی
ثبت شرکت ساختمانی

 

با ثبت شرکت ساختمانی بیشتر آشنا شویم!

 

ثبت شرکت ساختمانی به چه صورت انجام می شود؟ شرایط ثبت شرکت چیست؟ مؤسسه های حقوقی چه نقشی در ثبت شرکت دارند؟ امروزه تعداد زیادی شرکت در زمینه های مختلف مثل پزشکی، عمرانی، مهندسی و ساختمانی مشغول به فعالیت هستند و در زمینه کاری خود بسیار موفق عمل کرده اند. هر چقدر که سابقه و اعتبار یک شرکت بیشتر باشد، میزان موفقیت آن نیز بیشتر است. شرکت هایی که در زمینه ساختمان سازی فعالیت می کنند باید نسبت به شغل خود بسیار مسلط و متبحر باشند و از دانش بالایی برخوردار باشند. ساختمان سازی یکی از مهمترین شغل های مهندسی است که امروزه در تعداد زیادی  از کشور در سراسر جهان رایج  است.

هر چقدر که ساختمان ها ایمن تر ساخته شود و مصالح مورد استفاده در ساختمان ها بهتر باشد، امنیت ساکنین آن نیز بیشتر است.  در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت ساختمانی با شما عزیزان صحبت کنیم. در این مقاله سعی می کنیم که نکات جامع و مهمی را در مورد ثبت این نوع شرکت بیان کنیم. برای آشنایی و افزایش دانش و اطلاعات خود نسبت به ثبت این نوع شرکت با ما همراه باشید.

 

بررسی شرایط ثبت شرکت ساختمانی

 

  • افرادی که برای ثبت شرکت ساختمانی اقدام می کنند باید مجوز قانونی را برای ثبت شرکت خود از نظام مهندسی و مراجع قانونی دریافت کنند، به همین منظور افراد برای ثبت شرکت باید اقرار نامه مناسبی را تنظیم کنند. متن اقرار نامه باید کاملا واضح و صریح باشد و در آن هیچ‌گونه ابهام و مشکلی وجود نداشته باشد. در متن اقرار نامه همه مشخصات، خصوصیات، مقدار سهام و سمت شغلی هر کدام از اعضاء به طور دقیق نوشته می شود و به همراه انگیزه نامه و سایر نامه های اداری به مراجع مربوطه و وزارت کشور تحویل داده می شود. مراجع قانونی در تاریخ و زمان مشخصی به بررسی و ارزیابی اقرار نامه می پردازند. در صورتی که در متن اقرار نامه هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، مجوز قانونی برای ثبت شرکت صادر می شود.در غیر این صورت افراد باید اقرار نامه دیگری را تنظیم کنند ودر بازه زمانی دیگر به مراجع قانونی ارائه دهند.
  • افرادی که برای تاسیس شرکت ساختمانی اقدام می کنند باید تابع قوانین و مقرارت کشور مورد نظر خود باشند. برای مثال کسی که قصد دارد شرکت ساختمانی موردنظر خود را در کشور ایران ثبت کند، باید تابع قوانین و مقرارت کشور ایران باشند تا شرایط لازم را برای تاسیس شرکت داشته باشند. در صورتی که فردی تابع قوانین کشور مورد نظر نباشد باید مراحل قانونی را برای تابعیت خود بگذراند و مراحل قانونی را برای ثبت شرکت انجام  دهد.
  • افرادی که برای ثبت شرکت ساختمانی اقدام می کنند باید همه مدارک مورد نیاز را مثل شناسنامه و کارت ملی به همراه سایر مدارک مثل مدرک تحصیلی و اقرارنامه را به همراه کپی برابر اصل آن ها به مراجع و مراکز قانونی ارائه دهند. در صورتی که در صحت مدارک مشکلی وجود نداشته باشد مجوز قانونی برای ثبت شرکت صادر می گردد در صورتی که در صحت مدارک ارائه شده مشکلی وجود داشته  باشد، افراد برای رفع مشکل ایجاد شده باید به مراکز مربوطه مراجعه کنند. وقتی که افراد به مراجع  قانونی مراجعه کردند باید مدارک مورد نیاز را مجدد به بخش مربوطه تحویل دهند تا در تاریخ و زمان مشخص دیگری به بررسی مدارک بپردازند.

 

بررسی مراحل و شرایط ثبت شرکت ساختمانی
بررسی مراحل و شرایط ثبت شرکت ساختمانی

 

  • افرادی که برای ثبت شرکت ساختمانی اقدام می کنند باید مدرک تحصیلی مرتبط با فعالیت شرکت خود داشته باشند. امروزه تعداد زیادی از افراد که برای تأسیس شرکت ساختمانی، عمرانی و مهندسی اقدام می کنند، دارای تحصیلات دانشگاهی معتبری هستند و به صورت آکادمیک در حرفه خود تحصیل کرده اند. در صورتی که شخصی دارای مدرک تحصیلی نباشد، طبق قانون باید دوره های آموزشی مناسبی را به مور افزایش دانش و اطلاعات خود در زمینه کاری خود بگذارند. دوره های آموزشی در تاریخ و زمان مشخصی توسط مربیان معتبر برگزار می شود. در دوره های آموزشی و کارآموزی، تعداد زیادی افراد شرکت می کنند و سعی می کنند که اطلاعات خود را افزایش دهند. اگر فردی بتواند دوره های آموزشی خود را با موفقیت بگذراند و نمره قبولی در این دوره ها کسب کند، مدرک معتبر برای او صادر می گردد. در صورتی که فردی نتواند دوره آموزشی خود را به خوبی بگذراند و نمره قبولی در این دوره ها کسب کند باید مدت زمان بیشتری در دوره‌های آموزشی شرکت کند تا بتواند اطلاعات خود را افزایش دهد.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت ساختمانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به نکات جامع و مفیدی در مورد ثبت این نوع شرکت اشاره کنیم. امیدواریم اطلاعات و مطالب بیان شده در این مقاله مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد و بتوانید از از اطلاعاتی که در مورد ثبت این نوع شرکت در اختیار شما قرار دهیم به خوبی استفاده کنید.  برای این که در مورد ثبت شرکت، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید، می توانید به سایت اینترنتی ثبت و رتبه مراجعه کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان