ثبت شرکت تأسیساتی ، بررسی شرایط ثبت شرکت تاسیساتی

 

ثبت شرکت تأسیساتی
ثبت شرکت تأسیساتی

 

با ثبت شرکت تأسیساتی بیشتر آشنا شویم!

 

ثبت شرکت تأسیساتی به چه صورت انجام می شود؟ شرایط لازم برای ثبت شرکت تأسیساتی چیست؟ برای ثبت شرکت چه اقداماتی لازم است؟ امروزه تعداد زیادی شرکت در زمینه های مختلف مثل پزشکی، مهندسی، آموزشی، پیمانکاری، صنعت و… مشغول به فعالیت هستند و در زمینه کاری خود بسیار موفق عمل می کنند. شرکت تأسیساتی یکی از مهمترین شرکت هایی است که در زمینه رشد و پیشرفت صنعت کشور  نقش مهمی دارد. شرکت تأسیساتی در سه نوع خصوصی، دولتی و نیمه خصوصی به فعالیت می کند. شرکت تأسیساتی خصوصی به شرکتی گفته می شود که توسط چند نفر  به صورت یک شرکت مستقل از دولت تأسیس می شود و همه هزینه های آن و تأمین بودجه این نوع شرکت بر عهده مؤسسان آن شرکت است.

شرکت تأسیساتی نیمه خصوصی به شرکتی گفته می شود که با همکاری دولت و چند نفر تأسیس می شود و تأمین هزینه ها و بودجه آن بر عهده مؤسسان شرکت و دولت می باشد. شرکت دولتی به شرکتی گفته می شود که توسط دولت تأسیس می شود و زیر نظر ارگان ها و مراکز خاصی فعالیت می کند وهمه هزینه های آن توسط دولت پرداخت می شود. امروزه برای ثبت شرکت روش های مختلفی وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها اشاره کنیم. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت تأسیساتی با شما عزیزان صحبت کنیم و مطالبی در مورد چگونگی ثبت این نوع شرکت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای افزایش آگاهی و اطلاعات خود نسبت به ثبت این نوع شرکت با ما همراه باشید.

 

بررسی شرایط ثبت شرکت تأسیساتی

 

  • شرکت تأسیساتی یکی از مهمترین شرکت هایی است که در زمینه تأسیسات برق، سیستم گاز رسانی، تعمیر لوله های آب فرسوده، تعمیر وسایل مکانیکی و ماشینی… فعالیت می کنند. امروزه تعداد زیادی از افراد در زمینه شغل تأسیساتی به صورتی شخصی و مستقل فعالیت می کنند و از این راه در آمدزایی می کنند. با توجه به این که رشته تأسیسات یک رشته مهارتی و تجربی محسوب می شود افراد می توانند در دوره های فنی حرفه ای شرکت کنند و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهند.
  • دانش آموزان می توانند در مقطع دبیرستان در رشته تأسیسات تحصیل کنند و بعد از گذراندن دوره دبیرستان به طور مستقیم وارد بازار کار شوند یا می توانند در دانشگاه در رشته تأسیسات به صورت آکادمیک تحصیل کنند و دانش و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند. بنابراین افراد می توانند به صورت مستقل در شغل تأسیسات و زیر شاخه های مربوط به آن فعالیت کنند یا می توانند با چند نفر دیگر اقدام به ثبت و تأسیس شرکت تأسیساتی  کنند.
  • افرادی که برای ثبت شرکت تأسیساتی اقدام می کنند باید مدارک خود را مثل شناسنامه، کارت ملی و اقرار نامه به همراه کپی برابر اصل آن ها به مراجع و مراکز مربوطه تحویل دهند. مراکز و مراجع قانونی در زمان و تاریخ مشخصی مدارک افراد را بررسی می کند، در صورتی که در صحت مدارک تحویل داده شده مشکلی وجود نداشته باشد، مراکز قانونی، مجوز لازم را برای ثبت شرکت صادر می کنند. در صورتی که در صحت مدارک یا متن اقرار نامه مشکلی وجود داشته باشد، افراد باید برای رفع مشکل ایجاد شده به مراجع قانونی مراجعه  کنند. اقرار نامه به متنی گفته می شود که در آن همه مشخصات مربوط به افراد، نام و خصوصیات شرکت، مقدار سهام و تعرفه شرکت نوشته می شود و به مراجع قانونی تحویل داده می شود. متن اقرار نامه باید کاملا روان و صریح باشد و در آن هیچ گونه ابهامی وجود نداشته باشد. اقرار نامه جزء مهمترین نامه های اداری محسوب می شود و تنظیم آن  برای ثبت شرکت  بسیار ضروری است.
  • افرادی که برای ثبت شرکت تأسیساتی اقدام می کنند باید هیچ‌ گونه سابقه کیفری یا جزایی نداشته باشند. در صورتی که فردی دارای سابقه کیفری باشد، صلاحیت و شایستگی لازم را برای ثبت شرکت ندارد. اگر فردی که سابقه کیفری دارد به صورت غیر قانونی اقدام به ثبت شرکت کند، از نظر قانون مجرم تلقی می شود و برای او مجازات سنگین کیفری و جزایی در نظر گرفته می شود. اگر فردی دارای سابقه کیفری خیلی سنگین باشد و جرم او جزء جرم های مخاطره آمیز باشد، از نظر قانونی هیچوقت قادر نیست که شرکت تأسیس کند. اما اگر سابقه کیفری فردی چندان مهم نباشد و جرم او جزء جرم های سنگین نباشد، فرد می تواند بعد از گذراندن مراحل قانونی، مجوز لازم را برای ثبت شرکت دریافت کند.

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی را  در مورد خصوصیات و شرایط ثبت شرکت تأسیساتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله سعی کردیم که به نکات جامع و مفیدی در مورد چگونگی ثبت شرکت اشاره کنیم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله مورد توجه و استفاده  شما عزیزان قرار گیرد و بتوانید از اطلاعات این مقاله به خوبی استفاده کنید و بهترین مسیر را برای ثبت شرکت تأسیساتی انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت های مختلف، می توانید به آدرس اینترنتی sabtorotbe.ir مراجعه کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان