تغییرات شرکت ، ثبت تغییرات شرکت ، آگهی تغییرات مشاوره رایگان

 

تغییرات شرکت

 

تغییرات شرکت
تغییرات شرکت

 

 

بعد از ثبت شرکت و شروع به فعالیت شرکت ممکن است تغییراتی در شرکت صورت بگیرد، مثلا بعد از مدتی شرکت تغییر مکان داده و یا تعداد سهامداران اصلی کاهش و یا افزایش پیدا کند. همانطور که می دایند در هنگام ثبت شرکت باید اساسنامه ای تعریف شود و افرادی نیز به عنوان هیئت مدیره معرفی گردند، هر تغییری در اساسنامه ی شرکت باید ثبت شود و به اطلاع مراجع ذی صلاح برسد.

به همین سبب آشنایی با ثبت تغییرات شرکت و نحوه ی انجام آن برای هر هیئت مدیره ضروری می باشد. برای آشنایی با انواع تغییرات شرکت و نحوه ی ثبت هر کدام از آن ها ادامه ی مطلب را با ما همراه باشید.

 

 

ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت

 

ثبت تغییرات شرکت

 

ثبت تغییرات

 

تغییرات شرکت در طول زمان امری بدیهی می باشد، اما هر نوع تغییری نیازمند ثبت نبوده و ثبت تغییرات مربوط به تغییرات اساسی شرکت می باشد. تغییراتی مانند تغییر نام شرکت، تغییر آدرس مکانی، تغییر حق امضا، انحلال شرکت حتی در صورت انقضای زمان فعالیت، تغییر کاربری شرکت، افزایش سرمایه، کاهش سرمایه ی شرکت، نقل و انتقال سهام به دیگر اعضا، تغییر اعضای هیئت رئیسه شرکت، تمدید مدت زمان فعالیت شرکت، خروج شرکا از شرکت، تبدیل شرکا جزو تغییراتی می باشند که حتما باید ثبت گردند، در صورت سهل انگاری در خصوص ثبت تغییرات شرکت در آینده شرکت قطعا با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

به همین سبب توصیه می شود تا با قوانین شرکت ها و تغییرات مطابق قوانین به خوبی آشنایی پیدا کرده و سپس تغییرات را اعمال نمایید، تمامی تغییرات اساسی انجام شده باید به تصویب مجمع عمومی عادی یا فوق العاده برسد.

 

صورتجلسه تغییرات
صورتجلسه تغییرات

 

صورتجلسه تغییرات

 

در صورتجلسه تغییرات با توجه به نوع تغییرات انجام شده در شرکت، باید صورت جلسه ای تنظیم گردد و به مرجع ثبتی ارائه گردد. مرجع ثبتی طی بررسی های صورت گرفته و تطابق تغییر با قوانین مصوبه شرکت ها و مطلابقت آن با پرونده ی اصلی در صورت عدم نقص پرونده و اصولی بودن و قانونی بودن تغییرات شرکت، آگهی تغییرات ثبتی را برای انتشار در روزنامه ی رسمی و محلی صادر می کند. برای ثبت تغییرات شرکت بهتر است که از مشاور حقوقی و وکیل شرکت کمک گرفته شود و تغییرات به او واگذار گردد.

صورتجلسه تغییرات یکی از تغییراتی که حتما باید ثبت شود تغییر نوع شرکت می باشد. اما قبل از پرداختن به موضوع تغییر نوع شرکت بهتر است تا نکاتی را به شما متذکر شویم.قبل از ثبت شرکت خود بهتر است که با تمامی قوانین ثبت شرکت آشنایی پیدا کرده و حتما با یک موسسه حقوقی و یک وکیل متبحر مشورت نمایید. زیرا تغییر نوع شرکت و صورتجلسه تغییرات انرژی و وقت زیادی از شما می گیرد. با ید قبل از تغییر نوع شرکت رضایت تمامی شرکا و سهامداران اصلی را جلب نمایید.

از طرفی در برخی موارد منع قانونی برای تغییر نوع شرکت وجود دارد، از همین رو توصیه می شود تا با مشورت با یک فرد کارشناس و خبره متناسب با تعداد شرکا، سرمایه و هدف خود نوع شرکت را انتخاب نمایید تا کمتر نیاز به تغییر نوع شرکت پیدا شود.اما در هر صورت ممکن است که در طول زمان سرمایه ی شرکت شما و تعداد سهامداران اصلی افزایش یا کاهش پیدا کند و برای ارتقای عملکرد شرکت خود نیاز به تغییر نوع شرکت پیدا کنید. به همین سبب بهتر است تا با قوانین تغییر نوع شرکت آشنایی پیدا نمایید.

 

آگهی تغییرات شرکت
آگهی تغییرات شرکت

 

آگهی تغییرات شرکت

 

برای آگهی تغییرات شرکت و تبدیل شرکت ها به یکدیگر قانون در برخی موارد سکوت کرده و در برخی موارد نیز به صورت واضح امکان تبدیل شرکت ها به یکدیگر را بیان نموده است. شرکت هایی که تبدیل آن ها به یکدیگر مصوب شده است به قرار زیر می باشد:

  • طبق قانون اگر شما دارای شرکت سهامی عام باشید، می توانید این شرکت را به انواع شرکت ها از قبیل سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود و غیره تبدیل نمایید.
  • اگر شما دارای یک شرکت سهامی خاص باشید طبق قانون فقط می توانید شرکت را به نوع سهامی عام تغییر دهید.
  • اگر شرکت شما از نوع تضامنی باشد می توانید آن را به یک شرکت سهامی تبدیل نمایید.

 

آگهی تغییرات روزنامه رسمی
آگهی تغییرات روزنامه رسمی

 

آگهی تغییرات روزنامه رسمی

 

آگهی تغییرات روزنامه رسمی شرکت برای تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به یک شرکت سهامی قانون خاصی وضع نگردیده است، اما اگر شما قصد تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به یک شرکت با سهامی خاص و بالعکس را دارید می توانید از میانبرهای قانونی برای این نوع تغییر استفاده نمایید.

یکی از راه هایی که مشاوران حقوقی برای این نوع تغییر پیشنهاد می کنند این است که شما با مراجعه به سامانه ی ثبت شرکت ها یک شرکت سهامی خاص با نام خود ثبت نموده و سپس شرکت خود را که از نوع مسئولیت محدود می باشد را به عنوان یک شخص حقوقی سهامدار اصلی شرکت سهامی خاص خود نمایید.

 

تغییرات ثبت شرکتها

 

بعد از اینکه تصمیم به تغییر نوع شرکت و آگهی تغییرات روزنامه رسمی یا تغییرات ثبت شرکتها گرفتید و با مشورت مشاوران حقوقی نوع تغییر را طبق صلاح شرکت تعیین نمودید، یک مجمع عمومی فوق العاده تشکیل داده و رضایت اعضای مجمع را جلب نموده و سپس صورت جلسه ی مجمع را که تمامی صفحات آن توسط تمامی اعضای هیئت مدیره امضا شده است را به همراه مدارک تغییر نوع شرکت به اداره ی ثبت شرکت ها ارائه داده تا تمامی مراحل تغییرات شرکت و تغییرات ثبت شرکت ها به صورت رسمی و قانونی طی شود.

 

گرفتن رتبه ، گرفتن گرید ، اخذ رتبه مشاور ، اخذ رتبه پیمانکار
گرفتن رتبه ، گرفتن گرید ، اخذ رتبه مشاور ، اخذ رتبه پیمانکار

 

برای مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت تغییرات شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان