اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

اخذ رتبه مشاور کشاورزی
اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

مراحل اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

یکی از رشته های پر اهمیت در ایران و جهان مهندسی کشاورزی و زیرشاخه های این رشته است. متخصصین این رشته نقش بسیار مهمی در پیشرفت کشاورزی و تولید و عرضه محصولات حاصل از کشاورزی دارند. علاوه بر فعالیت در مراحل اجرایی، آن ها قادر به فعالیت به عنوان ناظر پروژه نیز هستند. در واقع متخصصین شاخه های مختلف مهندسی کشاورزی، می توانند به عنوان مشاور در حوزه تخصص خود فعالیت کنند. فارغ التحصیلان رشته های مشترک المنافع می توانند با همکاری یکدیگر اقدام به تاسیس شرکت مشاورکشاورزی کنند. شرکت های مشاور کشاورزی در زمینه های مختلف به تمامی امور مربوط به کشاورزی می پردازند.

شرکت های مشاور کشاورزی، شرکت هایی هستند که در جهت ارتقا سطح فعالیت های کشاورزی و تولید بهینه محصولات کشاورزی اقدام می کنند. متخصصین کشاورزی با انجام مطالعات و تحقیقات لازم در این زمینه، باعث می شوند که در کمترین زمان، بالاترین دستاوردهای ممکن حاصل شوند. در واقع هدف از مشاوره در زمینه کشاورزی، پیدا کردن مسیر هایی در جهت سوددهی بیشتر است. مشاوران با انجام تحقیقات و آزمایش های نوین توان خاک را برای چندین بار کشت پی در پی اندازه میگیرند. شرکت های مشاور کشاورزی با انجام آزمایش های خاک از زمین های کشاورزی و تفسیر نتایج به دست آمده از این آزمایش ها، ماهیت زمین و شرایط مناسب برای کشت آن زمین را مشخص می کنند. این دسته از شرکت ها، با ارائه آموزش های لازم در جهت نحوه مراقبت از گیاهان و نحوه کوددهی ، میزان آسیب وارده را به حداقل کاهش می دهند.

 

شرکت های مشاور کشاورزی به چه نحوی فعالیت می کنند؟

شرکت های مشاور کشاورزی شرکت هایی متشکل از متخصصین رشته های مرتبط هستند و بر نحوه عملکرد شرکت های اجرایی نظارت می کنند. همکاری با شرکت های مشاور موجب می شود هزینه کارفرمایان اتلاف نشود و با سرمایه گذاری صحیح و در زمان مناسب کار پایان یابد. اما موضوع چالش برانگیز این است که شرکت های مشاور کشاورزی همگی در یک رده بندی قرار ندارند. شرکت های مشاوری که در کار خود موفق و با تجربه هستند می توانند با موسسات دولتی نیز وارد همکاری شوند. در واقع دامنه فعالیت این شرکت ها محدود به کارفرمایان خصوصی نخواهد بود. این شرکت ها قادر هستند در پروژه های بین المللی نیز پیشنهاد همکاری دریافت کنند.

 

مدارک لازم اخذ رتبه مشاور کشاورزی
مدارک لازم اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

مراجعه به سامانه ساجات برای رتبه بندی شرکت های مشاور

سامانه ساجات، توسط سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای اخذ رتبه مشاور کشاورزی تشکیل شده است. متقاضیان اخذ رتبه مشاور کشاورزی با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت رتبه خود می کنند. در این سامانه اطلاعات متقاضیان در ابتدا به صورت غیر حضوری بررسی می شود. در ادامه متقاضیانی که احتمال اخذ رتبه مشاور کشاورزی را دارند به صورت حضوری فراخوانده می شوند. طبق پروتکل های سامانه ساجات، متقاضیان با توجه به رزومه خود در سه پایه رتبه بندی می شوند. رتبه ۱ مربوط به شرکت هایی با حداکثر امتیاز است. شرکت های مشاوری که حداقل شرایط لازم را دارند رتبه ۳ را دریافت می کنند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

 1. ثبت آخرین صورت جلسه سهامداران شرکت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی: یعنی کپی برابر اصل مدارک باید در سامانه ساجات ثبت شوند.
 2. اگر قبلا رتبه ای اخذ کرده بودید و قصد شما از ثبت درخواست ارتقا رتبه است، باید یک گواهی معتبر از رتبه قبلی خود ارائه دهید.
 3. ارائه مشخصات دقیق از رزومه هیئت مدیره و سهامداران شرکت
 4. در درخواست اخذ رتبه شرکت، باید مدارک شناسایی هیئت مدیره و سهامداران شرکت در سایت ثبت شوند.
 5. برای سهامداران و متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت الزامی است.
 6. اظهارنامه مالیاتی شرکت از جمله ترازنامه و جدول سود و زیان معاملات حتما باید ثبت شود.
 7. تعهدنامه ای که عدم دخالت کارمندان دولت را ضمانت می کند.
 8. ثبت سوابق کاری برای کارمندان رسمی شرکت
 9. پروژه های چند سال اخیر شخص حقیقی و حقوقی که نشان دهنده تجربه کاری متقاضی است.
 10. گواهی و مدارک مربوط به تامین اجتماعی ( سوابق بیمه متخصصین)
 11. آدرس محل اقامت و مشخصات دقیق افراد امتیاز آور برای شرکت
 12. آدرس محل اقامت و مدارک شناسایی دقیق سهامداران ۵ درصد و کمتر از آن در شرکت
 13. مدارکی که نشان می دهند ثبت شرکت به صورت رسمی انجام گرفته مثل: روزنامه رسمی، اساسنامه و تقاضانامه و …

 

شرایط رتبه بندی شرکت های مشاور کشاورزی
شرایط رتبه بندی شرکت های مشاور کشاورزی

 

شرایط لازم برای اخذ رتبه مشاور کشاورزی

 

 1. مجموع سابقه بیمه اعضای امتیاز آور باید ۷ سال باشد ( اگر یکی از اعضا به تنهایی، حداقل ۷ سال سابقه بیمه داشته باشد مورد قبول واقع می شود) بیشتر بودن سابقه بیمه نیز امتیاز آور خواهد بود.
 2. هرچه تعداد بیشتری از کارکنان رسمی شرکت و یا اعضای هیئت مدیره تحصیلات تکمیلی داشته باشند، احتمال کسب رتبه بیشتر است. یعنی هرچه میزان فارغ التحصیلان ارشد و دکتری بیشتر باشد، احتمال کسب رتبه نیز بیشتر می شود.
 3. سابقه فعالیت شرکت در ۱۵ سال گذشته می تواند در ارتقا رتبه اخذ شده تاثیر گذار باشد. هر چه میزان رضایت کارفرمایان پروژه های قبلی بیشتر باشد احتمال اخذ رتبه ۱ افزایش می باید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
مشاوره رایگان