اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی
اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

 

مراحل اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

 

اتوماسیون صنعتی، جزو یکی از رشته های مشترک المنافع است که در واقع متشکل از چندین گرایش مختلف است. متخصصین این دانش در صدد هستند که در گرایش های مختلف، انواع خطوط اتوماسیون و تولید را راه اندازی و تاسیس کنند. علاوه بر این متخصصین گرایش اتوماسیون صنعتی، قادر بر نظارت به نحوه تولید و صادر قطعات و ماشین آلات صنعتی و خطوط اتوماسیون آن ها هستند و حتی در شرایط بحرانی نیز می توانند دانش لازم جهت تعمیر خطوط مشکل دار را نیز در جلسات آموزشی ارائه دهند و یا خود، خدمات تعمیر خطوط اتوماسیون آسیب دیده را به عهده بگیرند.

 دسته ای از شرکت ها نیز در قالب مشاور اتوماسیون صنعتی به فعالیت خود ادامه می دهند. فارغ التحصیلان رشته های مشترک المنافع که تعدادی از آن ها از این قرار هستند: رشته زمین شناسی، مقاوم سازی، ژئوتکنیک، محیط زیست، برق و مکانیک، کامپیوتر، اتوماسیون صنعتی و سازه. متخصصین هر کدام از این رشته ها می توانند در کنار هم با تاسیس یک شرکت مشاور اتوماسیون صنعتی به بازرسی و نظارت خطوط اتوماسیون بپردازند.

 

شرکت های مشاور اتوماسیون صنعتی به چه نحوی فعالیت می کنند؟

شرکت های مشاور اتوماسیون صنعتی شرکت هایی متشکل از متخصصین رشته های مشترک المنافع هستند و بر نحوه عملکرد شرکت های پیمانکاری و اجرایی نظارت می کنند. همکاری با شرکت های مشاور موجب می شود هزینه کارفرمایان اتلاف نشود و با سرمایه گذاری صحیح و در زمان مناسب کار پایان یابد. اما موضوع چالش برانگیز این است که شرکت های مشاور اتوماسیون صنعتی همگی در یک رده بندی قرار ندارند. شرکت های مشاوری که در کار خود موفق و با تجربه هستند می توانند با موسسات دولتی نیز وارد همکاری شوند. در واقع دامنه فعالیت این شرکت ها محدود به کارفرمایان خصوصی نخواهد بود. این شرکت ها قادر هستند در پروژه های بین المللی نیز پیشنهاد همکاری دریافت کنند.

 

مدارک لازم رتبه بندی شرکت مشاور اتوماسیون صنعتی
مدارک لازم رتبه بندی شرکت مشاور اتوماسیون صنعتی

 

مراجعه به سامانه ساجات برای رتبه بندی شرکت های مشاور

سامانه ساجات، توسط سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی برای رتبه بندی شرکت های مشاور اتوماسیون صنعتی تشکیل شده است. متقاضیان اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت رتبه خود می کنند. در این سامانه اطلاعات متقاضیان در ابتدا به صورت غیر حضوری بررسی می شود. در ادامه متقاضیانی که احتمال اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی را دارند به صورت حضوری به مراکز تعیین شده فراخوانده می شوند. طبق پروتکل های سامانه ساجات، متقاضیان با توجه به رزومه خود در سه پایه رتبه بندی می شوند. رتبه ۱ مربوط به شرکت هایی با حداکثر امتیاز است. شرکت های مشاوری که حداقل شرایط لازم را دارند رتبه ۳ را دریافت می کنند.

 

مدارک مورد نیاز اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

 

 1. ثبت آخرین صورت جلسه سهامداران شرکت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی: یعنی کپی برابر اصل مدارک باید در سامانه ساجات ثبت شوند.
 2. اگر قبلا رتبه ای اخذ کرده بودید و قصد شما از ثبت درخواست ارتقا رتبه است، باید یک گواهی معتبر از رتبه قبلی خود ارائه دهید.
 3. ارائه مشخصات دقیق از رزومه هیئت مدیره و سهامداران شرکت
 4. در درخواست اخذ رتبه شرکت، باید مدارک شناسایی هیئت مدیره و سهامداران شرکت در سایت ثبت شوند.
 5. برای سهامداران و متقاضیان مذکر کارت پایان خدمت الزامی است.
 6. اظهارنامه مالیاتی شرکت از جمله ترازنامه و جدول سود و زیان معاملات حتما باید ثبت شود.
 7. تعهدنامه ای که عدم دخالت کارمندان دولت را ضمانت می کند.
 8. ثبت سوابق کاری برای کارمندان رسمی شرکت
 9. پروژه های چند سال اخیر شخص حقیقی و حقوقی که نشان دهنده تجربه کاری متقاضی است.
 10. گواهی و مدارک مربوط به تامین اجتماعی ( سوابق بیمه متخصصین)
 11. آدرس محل اقامت و مشخصات دقیق افراد امتیاز آور برای شرکت
 12. آدرس محل اقامت و مدارک شناسایی دقیق سهامداران ۵ درصد و کمتر از آن در شرکت
 13. مدارکی که نشان می دهند ثبت شرکت به صورت رسمی انجام گرفته مثل: روزنامه رسمی، اساسنامه و تقاضانامه و …

 

شرایط لازم اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی
شرایط لازم اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

 

شرایط لازم اخذ رتبه مشاور اتوماسیون صنعتی

 

شرکت های مشاور اتوماسیون صنعتی برای تشکیل کادر هیئت مدیره خود باید از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط مهندسی استفاده کنند. هر چه افراد بیشتری از هیئت مدیره شرکت تخصص مرتبط داشته باشند، احتمال کسب رتبه های بالاتر افزایش می یابد. به طور کلی دسته ای از شرایط و ویژگی ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی در کسب رتبه مشاور الزام آور نیست، اما وجود این ویژگی ها می تواند احتمال کسب رتبه را افزایش دهد. در ادامه به چند  مورد از این ویژگی ها می پردازیم:

 1. هر چه میزان اشخاص حقیقی دارای تحصیلات تکمیلی مثل ارشد و دکتری در هیئت مدیره شخص حقوقی بیشتر باشد، احتمال اخذ رتبه های بالا بیشتر خواهد بود.
 2. هر چه تعداد بیشتری از اعضای حقیقی و یا حقوقی جزو رتبه های برتر المپیاد های علمی و آزمون های ادواری باشند، احتمال اخذ رتبه افزایش می یابد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان